Pływamy 25-lat

Klub Kajakowy PTTK "GWDA" Piła

Na wodę zeszło osiemnaścioro członków Klubu i ich sympatyków. Dziesięć kolorowych kajaków ożywiło szare jeszcze wody Gwdy. Ładna słoneczna aura sprzyjała powolnemu wiosłowaniu w kierunku Leszkowa. Towarzyszyły im ptaki zdezorientowane pogodą i zieleniejącymi gdzieniegdzie pączkami krzewów. Humory psuły śmieci pozostawione nad rzeką, porzucone w lesie i zalegające w zaroślach na wysokości ul. Zakopiańskiej. Spotkali też łabędzia, któremu z dzioba zwisał kawałek żyłki ze spławikiem! Niestety nie mogli mu pomóc… W Leszkowie ekipa wysiadła na brzeg i przeszła pod cmentarze wojenne , by zapalić znicze dla upamiętnienia żołnierzy poległych w walkach o Piłę i spotkać się z piechurami i rowerzystami. A na wszystkich tych uczestników Rajdu Zimowego czekała gorąca grochówka. Kajakarze popłynęli dalej przez Kalinę do Motylewa, w którym miejmy nadzieję , następnym razem zastaną profesjonalny pomost kajakowy, budowę którego wygrali w Pilskim Budżecie Obywatelskim. Zwieziono kajaki do bazy, gdzie spływ został zakończony. Z przyjemnością i w dobrym towarzystwie rozpoczęto sezon kajakowy.

Niniejszym zapraszamy na nasze kolejne spływy, które są dostępne dla wszystkich chętnych. Informacja o nich będzie niebawem umieszczona na stronie klubu www.Gwda.pila.pttk.pl, o czym powiadamia

Prezes Klubu Joanna Piotrowska